PROJEKTY EDUKACYJNE I KONFERENCJE

Projekty, których celem jest dostarczanie specjalistycznej wiedzy, wymiana doświadczenia miedzy ekspertami rożnych dziedzin oraz ułatwianie przepływu informacji.

Niebawem w sekcji aktualności ukaże się plan wydarzeń na 2019r.

REALIZACJE

Ściśle współpracujemy z przedstawicielami sektora medycznego, w szczególności szpitalami, lekarzami, farmaceutami, innowatorami medycznymi. Do projektów, które współtworzy zespół PML należy m. in. MEDmeetsTECH, Opieka Farmaceutyczna od Zaraz czy Printed Conference.

Do naszych projektów autorskich należą poniższe:

Konferencja: Innowacyjny szpital

Potrzeba innowacji

Polskie szpitale borykają się z wieloma brakami – głownie w zakresie personelu medycznego oraz finansowania. Jednocześnie rośnie zainteresowanie i implementacja nowych rozwiązań technologicznych, które mogą choć w części odpowiedzieć na te problemy. Skrócenie czasu wizyty pacjenta, automatyzacja pewnych procesów, zwiększenie precyzji, skrócenie czasu zabiegów lub chęć oferowania konkurencyjnych na rynku usług to korzyści, które najczęściej przekonują placówki do inwestycji w innowacyjne rozwiązania.

Chcemy ułatwić dostęp do tych technologii wszystkim szpitalom.

Spotkania w szpitalach

Lekarze i dyrektorzy szpitali często nie maja czasu na samodzielne szukanie rozwiązań czy ich testowanie w czasie konferencji. Aby zlikwidować tą barierę PML Group organizuje spotkania dla lekarzy i dyrektorów w samym szpitalu.

Ze względu na specyfikę oraz potrzeby szpitali staramy się zapraszać polskie i zagraniczne firmy, które najlepiej pasują do wskazanej charakterystyki.

Formuła spotkania

Spotkania mają formę mini konferencji z prezentacją innowacji technologicznych oraz możliwością ich przetestowania lub omówienia rozwiązań z ekspertami.

Mini konferencja:

Czas (preferencyjnie): 10:00-15:00

Miejsce (preferencyjnie): sama seminaryjna na terenie szpitala

  • Przegląd innowacyjnych rozwiązań dla placówek medycznych. Lekarzy i pacjentów dostępnych na naszym rynku.
  • Prezentacje poszczególnych firm (wystawiających się w Strefie Innowacji) i ich produktów z uwzględnieniem możliwości ich implementacji w szpitalu

Strefa Innowacji:

Czas (preferencyjnie): 10:00-15:00

Miejsce (preferencyjnie): sama seminaryjna na terenie szpitala lub inna dogodna przestrzeń.

Równolegle do mini konferencji odbywają się spotkania z ekspertami z firm oferujących innowacje, którzy są w stanie wyjaśniać działanie, korzyści i elementy bezpiecznego korzystania z nowych rozwiązań. Firmy obecne są w czasie całej części wykładowej.