Jak zwiększyć innowacyjność szpitali? Konferencja PMLgroup i Szpitala Im. Św. Rodziny w Warszawie

Aby lepiej dbać o pacjentów, szpitale muszą stawiać na innowacyjność. Konieczna jest współpraca lekarzy, kadry zarządzającej z innowatorami. Niestety, nadal brakuje dobrych przykładów takiej kooperacji. Aby zmniejszyć barierę między tymi grupami- organizatorzy konferencji Innowacyjny Szpital postanowili zaprosić innowatorów do szpitali. 18 czerwca br. odbędzie się pierwsze takie spotkanie w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie.

– Z doświadczenia wiemy, że startupy mają trudność w dotarciu lekarzy i szpitali, czy przychodni. Często projektują rozwiązania bez testowania ich ze swoimi odbiorami. Z kolei medycy ostrożnie podchodzą do startupowców. Chcemy zlikwidować tę barierę i umożliwić lepsze poznanie się tych grup. Przyprowadzamy startupy do szpitali, by innowatorzy mogli zaprosić lekarzy lekarz do współpracy, a także zachęcić do wdrożenia ich rozwiązań – mówi Monika Bartwicka, członkini rady Programowej.

Gospodarzem Innowacyjnego Szpitala: Matka i Dziecko jest warszawski szpital specjalistyczny przy ul. Madalińskiego 25. Placówka specjalizuje się w ginekologii oraz pediatrii. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 18 czerwca.

Konferencja dla profesjonalistów oraz Strefa Innowacji

Spotkanie składa się z kilku elementów. W czasie konferencji dla profesjonalistów, dyskusję o innowacyjności podejmą eksperci m. in. wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda czy Paweł Balsam z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Środowisko szpitali reprezentować będzie m. in Anna Krysiukiewicz-Fenger i Dariusz Malczyk (Szpital Św. Rodziny), prof. Maciej Banach (dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi) oraz Maciej Biardzki (Szpital w Miliczu).

Przez cały dzień w szpitalu odbywa się będą pokazy innowacyjnych rozwiązań. Swój telemedyczny stetoskop zaprezentuje StethoMe, narzędzie do monitorowania postępów astmy pokaże AioCare. Będzie można także zobaczyć tele-KTG od Pregnabit czy inteligentny glukometr od Glucoactive. Nadal trwa nabór innowacyjnych startupów. Zgłoszenia można nadsyłać na adres kontakt@innowacyjnyszpital.pl

Pacjenci w centrum zainteresowania

Wydarzenie obejmuje także przestrzeń edukacyjną dla kobiet w ciąży, karmiących oraz rodziców. Zapewnione będą wykłady eksperckie dotyczące karmienia niemowląt, prawidłowych zasad inhalacji czy naturalnych metod leczenia. Dodatkowo, w holu szpitala można będzie odwiedzić Strefę Matki i dziecka i skonsultować problemy skórne czy przetestować innowacyjne urządzenia medyczne.

Rejestracja

Pełen program, lista wystawców oraz rejestracja znajduje się na stronie internetowej konferencji innowacyjnyszpital.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

2019-05-30T20:51:53+00:00
pl_PLPolish
pl_PLPolish