Szpital otwarty dla rodziców – Strefa Matka i Dziecko 18 czerwca w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie

 

Które leki można zażywać w czasie laktacji, jak dbać o rozwój dziecka poprzez zabawę czy życie seksualne po porodzie. Te i wiele więcej zagadnień zostanie poruszonych 18 czerwca w Strefie Matka i Dziecko w Szpitalu Specjalistycznym im Świętej Rodziny w Warszawie.

Czym jest Strefa Matka i Dziecko?

18 czerwca Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego 25 w Warszawie otwiera swoje drzwi dla pacjentów – rodziców. Będzie można wysłuchać wykładów, odwiedzić stanowiska konsultacyjne czy kącik zabaw a także porozmawiać z autorami książek. Strefa Matka i Dziecko to wydarzenie towarzyszące konferencji na temat innowacyjności ochrony zdrowia – Innowacyjny Szpital.

Wstęp do Strefy Matki i Dziecka jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na stronie www.innowacyjnyszpital.pl.

Wydarzenie odbędzie się w holu na parterze szpitala w godzinach od 10:00 do 16:00.

Dlaczego warto być?

Strefa to okazja by porozmawiać z doradcą laktacyjną lub położną, poznać elektroniczny stetoskop czy dowiedzieć jak wrócić do formy po porodzie. Coś dla siebie znajdą rodzice, opiekunowie dzieci a także kobiety karmiące i w ciąży. W trakcie całego dnia będzie można poradzić się ekspertów, zainspirować a także ciekawie spędzić czas z małym dzieckiem.

Co wydarzy się na miejscu?

Strefa Matki i dziecko to tak wiele atrakcji dopasowanych do różnorodnych potrzeb.

Wykłady

Pełny program dostępny na www.innowacyjnyszpital.pl. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m. in.:

  • Karmienie piersią a leki.
  • Pielęgnacja skóry niemowląt.
  • Inhalacja, nebulizacja i nowe urządzenia.
  • Szczepienia w ciąży.
  • Warsztaty: „Czy Twoje dziecko się najada?”.
  • Rozwój przez zabawę, czyli interaktywne zabawki.
  • Ginekologia praktyczna i rekonstrukcyjna.

Mini targi

W holu szpitala znajdować się będzie kilkanaście stanowisk, na których można poradzić się na temat pielęgnacji skóry czy karmienia a także przetestować produkty. Wśród partnerów znajduje się m. in. Nutropharma, Herbapol Wrocław, Pierre Fabre, Enfamil, Dumel, Clinic+, Zeszyty Apteczne.

Stanowisko ekspertów szpitala

Zapraszamy także do odwiedzenia przestrzeni do konsultacji z ekspertami Szpitala Św. Rodziny. Będzie można tam spotkać doradcę laktacyjnego, położną czy fizjoterapeutę ginekologicznego.

Spotkania z autorami

Na stanowisku Edipresse będzie można zakupić książki z autografem autorów. Wśród potwierdzonych twórców jest Anna Krysiukiewicz-Fenger, Iwona Zasuwa, Agata Komorowska, Elżbieta Radzikowska.

Kącik dla dzieci

Do Strefy zapraszamy także mamy ze swoimi pociechami. Te mniejsze i większe, będą mogły pobawić się w interaktywnym kąciku zorganizowanym przez firmę Dumel.

Stanowiska startupów

Wydarzenie to także okazja do poznania innowacyjnych urządzeń pomocnych w opiece nad dzieckiem i kobietą. Będzie można zobaczyć i przetestować elektroniczny stetoskop StethoMe, tele-KTG Pregnabit, urządzenie do monitorowania postępów astmy AioCare czy inteligentną opaskę GlucoActive.

Organizatorem Innowacyjnego Szpitala jest PMLgroup (PMLgroup.eu) a Partnerem Medycznym Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie.

PROGRAM WYKŁADÓW

00-10:30 Pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci – wybrane zagadnienia med. Dariusz Kłos dyrektor Medyczny w firmie PFDC.

10:30-10:45 Nowe technologie w inhalacji – Aiocare. Marta Kuźnicka, AioCare

10:45-11:00 Jak wygodniej podawać leki? Nowe typy nebulizatorów. Anna Ziembicka, Clinic+

11:00-11:15 MFGM – innowacja w mleku modyfikowanym. dr hab. n. med. Piotr Albrecht.

11:30-12:00 Możemy sobie pomóc – ginekologia plastyczna i rekonstrukcyjna. Jak polepszyć nasz komfort? Dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak

12:0-12:45 Warsztat: Czy Twoje dziecko się najada? Zespół Naukowy Nutropharma.

12:45-13:00 Jakie leki możesz przyjmować w czasie karmienia piersią? mgr farm. Konrad Tuszyński, autor podręcznika „Zeszyty Apteczne: Leki i karmienie piersią”.

13:00-13:30 Wykład dla rodziców „NIE z miłości”. Małgorzata Świerkula, Hero!Academy.

13:30-13:45 Interaktywne zabawki dla dzieci -rozwój przez zabawę. Marcin Dumeracki, Dumel.

13:45-14:30 Produkt leczniczy… roślinny – narzędzie medycyny opartej na dowodach. dr hab. n. farm. Mirosława Krauze-Baranowska.

14:30-15:00 Szczepienia ciężarnych – fakty vs mity. Dr hab. n. med. Anita Nitch-Osuch

15:00-16:00 Prezentacje startupów: Pregnabit, AioCare, StethoMe, GlucoActive.