EKSPERCI PML

W PML cenimy sobie skuteczność działań oraz ich jakość. Nie byłoby to możliwe bez rady ekspertów z którymi współpracujemy. Nasze wspólne doświadczenie pozwala nam realizować najbardziej wymagające projekty.

Monika Bartwicka
Monika BartwickaDyrektor ds. Rozwoju PML, prawnik
Prawnik specjalizujący się w prawie farmaceutycznym i medycznym. Łączy skutecznie wiedzę prawniczą ze świetną znajomością całego rynku medycznego. Od ponad 10 lat związana z branżą farmaceutyczną. Absolwentka studium doktorskiego. Wykładowca akademicki. Uczestniczyła jako prelegent w wielu konferencjach naukowych. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa farmaceutycznego w prasie popularno-naukowej i branżowej.
Justyna Uman-Ntuk
Justyna Uman-NtukDyrektor Zarządzający PML, farmaceuta
Z wykształcenia farmaceuta. Pomysłodawczyni konferencji Printed Health (medyczny druku 3D) oraz MEDmeetsTECH (telemedycyna, mHealth urządzenia medyczne).
Autorka artykułów na temat innowacji medycznych w Mam Startup, OSOZ, Świat Lekarza, Manager Apteki. Uczestnik debat o polskim rynku innowacji medycznych organizowanych przez Ambasadę Wielkiej Brytanii czy Wolves Summit. W czasie stypendium naukowego na University of Central Lancashire brała udział w projekcie wykorzystującym drukarki 3D do wytwarzania leków. Dyrektor Zarządzająca PML Group s.c.
Tomasz Leleno
Tomasz LelenoDoradca ds. Public Relations i Komunikacji
Posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji sektora ochrony zdrowia. Obecnie jest szefem biura prasowego oraz rzecznikiem prasowym Naczelnej Izby Aptekarskiej – organizacji skupiającej ponad 30 tys. farmaceutów w Polsce. Wcześniej, pracował po stronie przemysłu farmaceutycznego, m.in. jako PR Manager Grupy Adamed – firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej. Pełnił też funkcję rzecznika prasowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Absolwent Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni ukończył także studia magisterskie na kierunku: „administracja”. Jest również absolwentem studiów doktoranckich w zakresie zarządzania. Prowadzi szkolenia z obszaru komunikacji, relacji z mediami oraz wystąpień publicznych.
Dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk
Dr n. farm. Piotr KaczmarczykFarmaceuta, właściciel INTERMEN
Czynny zawodowo farmaceuta, wykładowca, publicysta. Przewodniczący Komisji ds. Nauki i Kształcenia Śląskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, członek Rady Programowej Fundacji Systemu Aktywizacji Seniorów, członek Komisji Bioetycznej Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, Sędzia Sądu Aptekarskiego Śląskiej Okręgowej Rady Aptekarskie, były prezes Kieleckiego Oddziału PTFarm, 2014-2018 członek Rady Farmaceutów DOZ S.A. Członek PTFarm i POLSPEN. Twórca i właściciel firmy szkoleniowo-badawczej INTERMEN Piotr Kaczmarczyk. Publikacje min. Farmacja Polska, Gazeta Farmaceutyczna, Polityka, Focus, Rynek Zdrowia. Doświadczenie zawodowe obejmuje 18 lat w branży farmaceutycznej, w tym 12 lat doświadczenia managerskiego w sprzedaży i dystrybucji produktów leczniczych, 4 lata doświadczenia managerskiego w obszarze farmacji szpitalnej oraz żywienia pozajelitowego oraz 16 lat w obszarze edukacyjnym i szkoleniowym w zakresie farmakologii, farmakologii klinicznej, żywienia klinicznego, fitoterapii, zdrowia publicznego oraz komunikacji w ochronie zdrowia.
Effiom Uman-Ntuk
Effiom Uman-NtukPrezes Opieka.farm
Prezes opieka.farm sp z o. o., zajmującą się nowoczesną edukacją na rynku farmaceutycznym oraz opieką farmaceutyczną. Interesuje się szczególnie jakością pracy z pacjentem oraz skutecznymi metodami jego edukowania. Odpowiada za rozwój strategiczny platformy e-learningowej dla farmaceutów pierwszystol.pl oraz portalu opieka.farm, uznanego za najbardziej merytoryczny portal z wiedzą fachową dla farmaceutów. Pomysłodawca i współtwórca cyklu książek dla farmaceutów – Zeszyty Apteczne. Śledzi trendy i nowe technologie wkraczające do branży medycznej. Członek Rady Okręgowej Aptekarskiej w Krakowie.
Konrad Tuszyński
Konrad TuszyńskiDyrektor ds. Naukowych w Opieka.farm
Dyrektor ds. naukowych opieka.farm sp. z o.o., doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum i farmaceuta praktyk prowadzący własną aptekę. Na co dzień zajmuje się nadzorowaniem i tworzeniem treści edukacyjnych dla farmaceutów. Prowadzi szkolenia z zakresu opieki farmaceutycznej, w których uczestniczyło kilka tysięcy farmaceutów. Współtwórca i redaktor portalu z merytoryczną wiedzą dla farmaceutów opieka.farm. Autor 4 praktycznych książek dla farmaceutów pracujących w aptekach wydawanych w cyklu o nazwie Zeszyty Apteczne. Nadzoruje rozwój treści na portalu e-learningowym PierwszyStół.pl.
Barbara Liedtke-Kątnik
Barbara Liedtke-Kątnik Psycholog/ Trener / Coach
Absolwentka psychologii UKSW w Warszawie. Jest trenerem biznesu, certyfikowanym coachem Ericsson Collage, psychologiem klinicznym. Zajmowała się diagnozą i terapią osób w trudnych emocjonalnie sytuacjach życiowych w jednym z pomorskich szpitali. Od 20 lat projektuje i realizuje szkolenia, jako trener i coach specjalizujący się w tematyce doskonalenia kompetencji i rozwoju osobowego pracowników różnych szczebli zarządzania w organizacjach. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu efektywnej komunikacji i współpracy w organizacji oraz rozwiązywania konfliktów, motywowania, budowania zespołu, sztuki prezentacji, profesjonalnej obsługi klienta. Ponadto realizuje również szkolenia z zakresu mobbingu, wypalenia zawodowego i stresu. Jest też profesjonalnym interpretatorem MBTI, powszechnie znanego i uznanego narzędzia diagnozy stylów preferencji poznawczych. Pracowała jako pracownik dydaktyczny na Wydziale Pielęgniarstwa- Studium Medycznego w Starogardzie Gd. Prowadziła również liczne wykłady i cykle szkoleń dla Izb Lekarskich i Pielęgniarskich Województwa Pomorskiego. Prowadziła też wykłady z zakresu psychologii w ramach Podyplomowych Studiów z Pielęgniarstwa Psychiatrycznego.
Iwona Klita
Iwona KlitaDziennikarka, Specjalista i Doradca Komunikacyjny
Absolwentka Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu politycznego i medialnego. Swoje 15-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w czołowej stacji telewizyjnej. Przez 6 lat jako reporterka „Wydarzeń” Telewizji Polsat oraz Polsat News przygotowywała materiały newsowe oraz na żywo relacjonowała bieżące wydarzenia. Praktyczne umiejętności z zakresu Consumer PR, Product PR, Internal PR, Custom Publishing opanowała pracując dla międzynarodowych marek w Agencji Public Relations. Obecnie związana z Naczelną Izbą Aptekarską, gdzie odpowiada za komunikację wewnętrzną, zewnętrzną oraz projekty specjalne. Prowadzi szkolenia z zakresu media relations, wystąpień publicznych oraz komunikacji korporacyjnej.