17 października Kraków stał się centrum innowacyjności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. A to wszystko za sprawą największej w tym rejonie konferencji o druku 3D. Wśród dyskusji o możliwościach technologii, nie zabrakło miejsca na omówienie jej wykorzystania w sektorze zdrowia. PML było Partnerem wydarzenia.

Jak relacjonują organizatorzy:

„Printed Conference dedykowana była osobom związanym z technologiami przyrostowymi – zarówno ze świata nauki, przemysłu, startupów i biznesu. Ponad 200 uczestników konferencji miało możliwość poszerzenia wiedzy na tematy związane z technologiami druku 3D, projektowaniem przestrzennym oraz zastosowaniem w różnych gałęziach przemysłu i biznesu.

Jan Witowski opowiadał o wykorzystaniu druku 3D na salach operacyjnych przez startup MedApp, a dr hab. Inż. Włodzimierz Adamski z zakładów lotniczych w Mielcu przybliżył trendy w lotnictwie i zastosowanie technologii w produkcji najlepszych maszyn na świecie. Interesującym akcentem było wystąpienie dr. Daniela Zielińskiego, który w lekki sposób opowiedział o tym, jak sztuka przenika się nowymi technologiami.

Jak mówią sami uczestnicy, dużą wartością Printed Conference była możliwość wymiany wiedzy i budowania relacji w branży. „Bardzo się cieszę, że przyjechałem do Krakowa. Tylko w ciągu dzisiejszego dnia poznałem więcej ciekawych osób i zdobyłem kontaktów, niż w przeciągu ostatnich dwóch lat, od kiedy zajmuje się tym zagadnieniem” – relacjonuje Krzysztof, jeden z uczestników.

Strefa Innowatora oraz mini tragi były otwarte dla zwiedzających i wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców Krakowa jak i osób przyjezdnych. W Strefie Innowatora  pokazane były 4 z najlepszych zgłoszonych projektów, w tym biodrukarka 3D oraz prototyp nakładki na nadgarstek, która ma zastąpić gips. Jury po długich naradach, zdecydowało się nagrodzić projekt : Andrzej Zakręckiego oraz Rafał Wróbel z Katedry Robotyki i Mechatroniki AGH. Opisy zgłoszonych projektów dostępne są na www.PrintedConference.com

W strefie targowej można było zobaczyć pracujące drukarki, poznać możliwości różnych technologii oglądając różnorodne wydruki a także zeskanować twarz w 3D. Największe zainteresowanie wzbudziły przykłady komercyjnego zastosowania wydruków – np. do produkcji lamp w polskim superaucie Hussarya wydrukowane przez Omni3D. Wśród wystawców znaleźli się: Omni3D, Atmat, Bibus Menos, CadXpert, 3DFly, 3D Gence, Smarttech3D. Wśród odwiedzających znaleźli się także uczniowie krakowskich podstawówek, którzy testowali wszystkie wydruki – m. in. deskorolkę.”

Zapraszamy również do śledzenia informacji na Fanpage’u Printed Health oraz dołączenia do grupy SPOŁECZNOŚĆ DRUKU 3D W POLSCE

Galeria ze zdjęciami dostępna jest tutaj.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji Printed Conference a także w mediach

Business Kraków

Centrum Druku 3D

Love Kraków 1

Love Kraków 2